Wybierz język:

Rejestr Pacjentów z Miopatią Miotubularną i Centronuklearną

Rejestr Pacjentów z Miopatią Miotubularną i Centronuklearną ("Rejestr MTM i CNM") jest międzynarodową bazą danych, dotyczącą tych schorzeń, prowadzoną przez Uniwersytet Newcastle w Wielkiej Brytanii w ramach globalnej sieci nerwowo-mięśniowej TREAT-NMD. Rejestr ten został opracowany we współpracy ze społecznościami MTM i CNM i jest wspólnie finansowany przez Myotubular Trust, Muscular Dystrophy UK oraz Astellas Pharma Inc. Rejestr jest zarządzany przez niezależny, ekspercki Komitet Sterujący, a dane są zarządzane zgodnie z wymogami GDPR.

Gromadzimy dane dotyczące osób z miopatiami miotubularnymi i centronuklearnymi, aby:

  • Pomóc w identyfikacji uczestników do badań klinicznych, gdy staną się one dostępne.
  • Poprawić zrozumienie częstości występowania i historii naturalnej tych schorzeń.
  • Wspierać istniejące badania i zachęcać do dalszych badań nad miopatią miotubularną i centronuklearną.
  • Dostarczać lekarzom i innym pracownikom służby zdrowia informacje na temat postępowania w miopatii miotubularnej i centronuklearnej, aby pomóc im w zapewnieniu lepszych standardów opieki nad pacjentami.

Przyjmujemy rejestracje od:

Osób z rozpoznaniem miopatii miotubularnej lub miopatii centronuklearnej (najlepiej potwierdzonych badaniami genetycznymi lub biopsją mięśniową).

Kobiet będących nosicielkami miopatii miotubularnej sprzężonej z chromosomem X, zwłaszcza z objawami miopatii miotubularnej.

Każdej, nieżyjącej już osoby, która posiadała potwierdzoną diagnozę.

Jeśli powyższe kategorie nie dotyczą Państwa, a chcieliby Państwo otrzymywać aktualizacje i biuletyny z rejestru, prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres mtmcnmregistry@newcastle.ac.uk z prośbą o dodanie do naszej ogólnej listy mailingowej.

The John Walton Muscular Dystrophy Research Centre Newcastle University The Newcastle upon Tyne Hospitals NHS Foundation Trust

Myotubular Trust Muscular Dystrophy UK Astellas Gene Therapies

TREAT-NMD MTM-CNM Family Connection